Vecākus aicina atturēties no viedierīču izmantošanas un vismaz stundu dienā pavadīt sportiskās aktivitātēs kopā ar bērniem.


02 Sep

Šodien,  atklājot jauno Rīgas 93. vidusskolas sporta zāli, apbalvoti “Čempionu mēneša” uzvarētāji - 2. klases skolēni, kuri saņēma  jaunu sporta inventāru no veikaliem    Sportland.” FK Spartaks Jūrmala” pārstāvji aicināja arī vecākus atturēties no viedierīcēm, lai vismaz stundu  dienā pavadītu sportiskās aktivitātēs kopā ar bērniem.

Futbola klubs “Spartaks Jūrmala,”  sadarbībā ar veikaliem “Sportland” no 2019.gada  1.aprīļa līdz 1.maijam aicināja piedalīties sociālajā eksperimentā “Čempionu mēnesis,” lai noskaidrotu vai atturēšanās no viedierīču izmantošanas stundu un starpbrīžu laikā  palīdz mācību sekmju uzlabošanā, atsevišķi pētot arī rezultātu uzlabošanos sportā. Kā noskaidrojās eksperimentā, kopējais sekmju pieauguma apmērs zinātniski precīzi pagaidām nav nosakāms, tomēr, eksperimentam nenoliedzami ir pozitīva ietekme uz skolēnu savstarpējo saziņu un attiecībām ar skolotāju, kā arī  - uz skolēnu koncentrēšanos dotajam uzdevumam.

Jaunajā mācību gadā, “Čempionu mēneša” uzvarētāji  izmantos inventāru no veikaliem “Sportland.” Vislielāko pieaugumu sekmēs guva Rīgas 93.vidusskolas 1. (2.) klase  kopā  ar skolotāju Sarmīti Ščucku, otro vietu ieguva Jelgavas 4. vidusskolas 4 e (5.) klase kopā ar skolotāju Ilzi Miklaševicu un trešo vietu ieguva Ogres novada Madlienas vidusskolas 11. (12.) klase kopā ar skolotāju Ilzi Smilškalni. Skolotāji priecājās par skolēnu un vecāku       entuziasmu  un savstarpējo atbalstu sekmju līmeņa paaugstināšanā kā arī to, ka starpbrīžus     jaunieši pavadīja sarunājoties, sportojot vai spēlējoties. Skolotāji uzsvēra, ka jauniešiem  telefons nereti pat aizmirsies un skolēnu attiekmi izteikti ietekmē telefona lietošanas paradumi ģimenē.

Kā pastāstīja Rīgas 93. vidusskolas direktore Gunita Kļaviņa,  skolā jau tiek īstenotas vairākas iniciatīvas par atbildīgu viedierīču izmantošanu un, skolotāji to īstenošanā sadarbojas ar vecākiem un skolēniem. lai novērstu ikvienu traucēkli, kas traucē kvalitatīvai bērnu dzīvei. Direktore pastāstīja, ka jaunajā sporta zālē, kura atjaunota par Rīgas pašvaldības līdzekļiem, uzlabota skolas mācību vide un jaunais sporta inventārs no veikaliem “Sportland” būs pieejams  ikvienam skolēnam.


Par FK Spartaks Jūrmala” 

Futbola klubs “Spartaks Jūrmala” tika dibināts 2007. gadā. 2016. un 2017. gadā Spartaks kļuva par Latvijas Virslīgas čempioniem.


Papildu informācijai:

Eduards Petrovs
mob. 25569908
cempioni@fkspartaks.lv

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.