Tosins iesit 11. reizi un stūrē "Ventspili" uz Eiropu


31 Aug

Svarīgu uzvaru "Optibet" Virslīgas mačā izcīnījuši "Ventspils" futbolisti, kas viesos, pateicoties Tosina Aijeguna vārtu guvumam, ar 1:0 pieveica "Spartaku", nostabilizējoties trešajā vietā.

Mača likme bija pavisam skaidra – komandas dalīja trešo vietu ar 37 punktiem, tā kā uzvarētājs uz trešā pakāpiena vismaz uz kādu laiku atrastos viens un arī līdz diviem punktiem samazinātu attālumu līdz RFS un otrās vietas. Momenta nozīmīgumu bija novērtējusi arī Virslīgas vadība, mačam deleģējot mūsu labāko tiesnešu brigādi – Andri Treimani laukuma, Haraldi Gudermani un Alekseju Spasjonņikovu uz līnijas. 

Abas komandas maču sāka ļoti aktīvi, bet “Ventspils” aktivitātes vainagojās ar standartsituāciju pelnīšanu – pirmo sešu minūšu laikā viesi izpildīja trīs stūra sitienus. Neko bīstamu pēc tiem izveidot gan neizdevās, bet nākamajās minūtēs desmit spēle jau pārcēlās uz “Ventspils” laukuma pusi. Mājinieki nesmādēja iespējas uzsist no tālās distances, divi tādi sitieni padevās Nemanjam Belakovičam, taču tiem pietrūka precizitātes.

25. minūtē savu komandu glāba Jevgeņijs Nerugals glāba, kad pēc Lukaša Villelas piespēles no tuvas distances sita Kaspars Svārups, bet brīža soda laukuma pa bumbu netrāpīja Eliu, tā nonāca pie Gabriela Šarpentjē, kuram sitiens īsti nesanāca un Mahnovskijs tika ar to galā. Arī puslaika beigu daļā komandas laukuma vidū neaizkavējās, ātri cenšoties uzsākt uzbrukumus, taču par galveno notikumu pirmo 45 minūšu laikā parūpējās “Ventspils” galvenais treneris Igors Kļosovs.

Pirmās pusstundas laikā ventspilnieki divas reizes signalizēja par sāncenšu spēli ar roku soda laukumā, taču Treimanis soda sitienus nepiešķīra, kas laikam jau pamatīgi uzvilka Kļosovu. Kad laukuma vidū tika fiksēts noteikumu pārkāpums pret “Spartaka” spēlētāju, turklāt uzreiz divi ventspilnieki saņēma dzelteno kartīti, ventspilnieku treneris nesavaldījās un… tika izraidīts uz tribīnēm.

Otrajā puslaikā pirmajam glāba Mahnovskijs, kurš savu darbu paveica teicami, bet vēl pēc brīža no labas pozīcijas uzsist varēja Nvaorisa, taču bumba lidoja vārtiem garām. Mājinieki vēl pāris reizes apdraudēja sāncenšu vārtus no distances, taču rāmī trāpīt nespēja. Savukārt “Ventspils” drīz vien trāpīja gan rāmī, gan vārtos – no labā flanga centrēja Daniils Ulimbaševs, bet soda laukumā visus apsteidza Tosins Aijegns un ar galvu sita bumbu vārtos.

68. minūtē pēc Šarpentjē centrējuma karsti gāja “Ventspils” soda lauku, viss beidzās ar Belakoviča sitienu, pēc kura bumba lidoja vārtiem garām. Piecas minūtes vēlāk pretuzbrukumā sitiens tika izkārtots Sergejam Jerjomenko, bet arī viņš sita garām. 75. minūtē laukumu klibodams pameta vārtu autors Aijeguns, bet viņa vietā laukumā devās kādu laiku nespēlējušais Mihailo Serhijčuks.

87. minūtē atrisināt visu varēja Kaspars Svārups, kurš tika nogāzts soda laukumā un pats arī izpildīja 11 metru soda sitienu, taču Nerugals aizstiepās līdz bumbai un pēc tam to arī noķēra. Vārtsarga veiksmīgā spēle uzmundrināja visu komanda, kas lieliem spēkiem devās uz priekšu glābt maču. Mājiniekiem šim uzdevumam bija arī piecas kompensācijas minūtes, taču atslēgt Mahnovkija sargātos vārtus viņi nespēja – svarīga uzvar kurzemniekiem 1:0.

Līdz ar to “Ventspils” ne tikai pakapās uz trešo vietu, bet arī tika vien divu punktu attālumā no otrajā vietā esošas RFS komandas, turklāt Kurzemes klubam vēl viena spēle rezervē. Savukārt “Spartakam” uz papēžiem min “Valmiera Glass/ViA” futbolisti, kuri, protams, nav zaudējuši cerības arī uz medaļām.
Mača vienīgo vārtu autors Aijeguns, vienu dienu pabijis snaiperu saraksta vicelīdera statusā, atkal kļuvis par labāko vārtu guvēju Virslīgā, par vienu precīzu sitienu apsteidzot slaido RFS uzbrucēju Darko Lemajiču. 

_________
Pēteris Neimanis (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.