"Spartaks" iesit četrus vārtus un sagrauj liepājnieku izredzes uz Eirokausiem


21 Sep

Latvijas "Optibet" futbola Virslīgas 30. kārtas kārtējā spēlē ļoti svarīgus trīs punktus cīņā par godalgām un iekļūšanu Eirokausos izcīnījusi Jūrmalas "Spartaks", kas, pateicoties diviem Aliju Jau Adama vārtu guvumiem, ar 4:2 sakāva "Liepāju". 

Šajā mačā abām komandām bija nepieciešama tikai un vienīgi uzvara, jūrmalniekiem un liepājniekiem turpinot cīņu par tik ļoti svarīgo pirmo trijnieku, kas garantētu dalību nākamās sezonas eirokausos. 

Cīņas pirmais puslaiks aizritēja lēnā tempā, tomēr par spīti tam komandas spēja izveidot bīstamus vārtu gūšanas momentus, "Liepājai" jau septītajā minūtē atklājot spēles rezultātu - pēc Jāņa Ikaunieka centrējuma sitienā ar galvu bumbu "Spartaka" vārtu tālajā stūrī raidīja Kouaku Fabriss Kouadio (1:0). Tiesa jau pēc 12 minūtēm līdzsvaru uz tablo (1:1) atjaunoja jūrmalnieks Igors Tarasovs, kurš ar lielisku tālsitienu no 20 metru attāluma bumbu raidīja liepājnieku vārtu kreisajā stūrī. Jau nākamajā uzbrukumā "Spartaks" bija tuvu vadības pārņemšanai, taču negaidīts Saminu Kvari Abdulahi tālšāviens bija tikai nedaudz neprecīzs.

Puslaika otrajā daļā izcilu vārtu gūšanas momentu neizmantoja "Liepāja", situāciju pēc stūra sitiena glābjot jūrmalnieku vārtsargam Vitālijam Meļņičenko. Kopumā pirmajā puslaikā nedaudz labāku sniegumu rādīja "Spartaks".

Neilgi pēc pārtraukuma beigām vēlreiz spēlē iesaistījās Meļņičenko. Nākamais vārds piederēja tieši jūrmalniekiem, Kristeram Toberam savā soda laukumā noguļot Stenliju Nannu Otu, kurš neviena netraucēts panāca 2:1.

Turpinājumā šķietamu punktu intrigai pēc Tarasova piespēles ātrajā pretuzbrukumā ar sitienu tālajā stūrī pielika Aliju Jau Adams (3:1), tomēr jau nākamajā uzbrukumā Tobers stūra sitiena laikā izmantoja Meļņičenko kļūdu izgājienā un no asa leņķa pietuvināja liepājniekus līdz 2:3.

"Liepāja" ar Vugara Askerova un Artūra Smetanova ienākšanu spēlē gan spēja atdzīvoties, tomēr tā pa īstam apdraudēt "Spartaka" uzvaru viesiem neizdevās. Punktu visām liepājnieku cerībām 83. minūtē pielika Adams, kurš izmantoja Edgara Gaurača piespēli un izgājienā viens pret vienu panāca 4:2.

__________
Kārlis Justovičs (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.