"Spartaks" daudz uzbrūk mazākumā, bet tomēr zaudē Valmierā


27 Oct

Valmieriešu sākumsastāvā pēc uzvaras Liepājā (3:2) atgriezās Mārcis Ērglis un Madis Miķelsons, rezervē paliekot Borisam Bogdaškinam un Gatim Kalniņam, bet jūrmalniekiem pēc neizšķirta pret "Mettu" (2:2) sekoja trīs izmaiņas sākumsastāvā. Diskvalifikācijas dēļ liels zaudējums bija Igors Tarasovs, rezervē palika Aivars Emsis un Aliju Adams, un viņu vietā atgriezās Verners Zalaks, Raivis Skrebels un Sergejs Jerjomenko, kurš pamatsastāvā nebija spēlējis divus mēnešus. Ērgļa došanās laukumā kapteini gan nemainīja – apsējs palika ap Alekseja Grjaznova roku.

Tamaza Pertijas vadītajiem mājiniekiem izdevās jau ceturtajā minūtē izvirzīties vadībā. Pēc Žoržinju piespēles soda laukumā kļūdījās sezonu Valmierā sākušais Klāvs Kramēns, un Tolu Arokadarem atlika trāpīt no dažiem metriem (1:0). Desmit minūtes vēlāk pirmā iespēja bija arī "Spartakam", kad pēc Nemaņas Belakoviča griezta sitiena tālajā stūrī glāba Vladislavs Lazarevs. "Spartaka" turpmākie uzbrukumi pirmajā puslaikā nebija pietiekami asi, lai radītu arī citas vārtu gūšanas situācijas, un jūrmalnieki izgāza arī otrā puslaika sākumu.

Ja Ēriks Punculs otrā puslaika 20. sekundē sāncenšus pažēloja un netrāpīja tuvajā stūrī, tad 52. minūtē "Spartaks" pēkšņi palika mazākumā – valmieriešu centra aizsargs Leu Leliss pēc gaisa divcīņas, saķēris galvu, palika guļam zemē, bet "Spartaka" uzbrucējs Stenlijs Nnanna tika noraidīts. Jūmalnieki tiesneša lēmumam nepiekrita un dažas minūtes vēlāk protestēja vēlreiz – Lazarevs atsita bumbu sev priekšā, Ričlords Ennins krita soda laukumā pēc cīņas pret Lelisu, taču Arta Ķēniņa svilpe klusēja.

"Spartaks" turpināja uzbrukt arī mazākumā, taču 76. minūtē mājinieki pielika intrigai treknu punktu. Vēl vienu kļūdu pieļāva Kramēns, kurš nespēja atspēlēt vārtsargam un uzdāvināja bumbu Arokadarem, kurš izmantoja dāvanu un izgājienā viens pret vienu guva septītos vārtus sezonā (2:0). Skaistu punktu kompensācijas laika pēdējās sekundēs pielika Grjaznovs, ielidinot bumbu tālajā vārtu devītniekā (3:0). Četri punkti atlikušajās spēlēs pret apakšgala komandām "Jelgavu" un "Mettu" valmieriešiem garantēs vismaz ceturto vietu neatkarīgi no "Spartaka" rezultātiem, bet valmieriešiem joprojām ir arī labas izredzes uz bronzu – pēdējās divās kārtās jāatspēlē trīs punkti pret "Ventspili", kurai palikušas tikšanās ar RFS un "Liepāju".

__________
Agris Suveizda (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.