"Spartaks" aizraujošā otrajā puslaikā nodrošina sev ceturto uzvaru pēc kārtas


31 May

Latvijas "Optibet" futbola Virslīgas 16. kārtas ievadā ceturto panākumu pēc kārtas svinējusi Jūrmalas "Spartaks" vienība, kas izbraukumā ar 2:1 apspēlēja līdz šim negaidīti labi spēlējušo "Valmieru Glass"/ViA.

Abu komandu savstarpējā spēlē pirmajā aplī Jūrmalas "Spartaks" izcīnīja uzvaru ar 2:0. Arī šodien pirmajā puslaikā izteikts teritoriāls pārsvars piederēja jūrmalniekiem. Tiesa pirmajās 30 minūtēs nevienai no komandām vārtu gūšanas momentus izveidot neizdevās. Pirmo pa īstam bīstamo saasinājumu pie pretinieku vārtiem izveidoja "Valmiera Glass" futbolisti, 32. minūtē pēc Ērika Puncula īsa centrējuma no gaisa bumbai pieslēdzās Mārcis Ērglis, tai vēlāk aizlidojot pavisam nedaudz "Spartaka" cietokšņa kreisajam stabam.

Vienā no nākamajiem uzbrukumiem labā sitiena pozīcijā nonāca Edgars Gauračs, viņa raidījumu atvairot valmieriešu vārtsargam Vladislavam Lazarevam. 38. minūtē Šunsuke Nakamura vienatnē ar viesu vārtuvīru Vitāliju Meļņičenko izvirzīja Džonugbi Pasifiku Gbaguidi, tomēr beninieša sitiens nedaudz norāvās, Meļņičenko to atvairot. Puslaiku ar Tina Vukmaniča sitiana atvairījumu noslēdza mājinieku vārtsargs Lazarevs.

Spēle krietni vien atvērās sākot no otrā puslaika desmitās minūtes, kad komandas arvien biežāk sāka atrasties tiešā pretinieku vārtu tuvumā. 59. minūtē "Spartakam" izdevās rezultātu atklāt, kad sitienā ar pirmo pieskārienu rezultatīvs bija francūzis Gabriels Šarpentjē (1:0) Tomēr arī līdz valmieriešu atbildei ilgi jāgaida nebija, 63. minūtē izgājienā ar Meļņičenko nonākot Gbaguidi, kuru vārtsargs nopļāva, tiesnesim fiksējot 11 metru soda sitienu. To pārliecinoši realizēja brazīlietis Leonardo Silva Leliss (1:1).

Aizraujošā futbolā no vieniem vārtiem uz otriem vadībā izvirzīties varēja abas komandas. 67. minūtē izcilā pozīcijā nonāca Nakamura, pēc viņa sitiena jau vārtos lidojošo bumbu bloķējot jūrmalniekam Ņikitam Bērenfeldam. "Spartaks" mājiniekus par neizmantoto iespēju bargi sodīja jau nākamajā uzbrukumā, kura sākumā ar valmieriešu vārtsargu Lazarevu sadūrās Šarpentjē. Abi palika uz zemes, tomēr tiesnesis spēli nepārtrauca, bumbai nonākot pie serbu futbolista Nemanjas Belakoviča, kurš izmantoja valmieriešu aizsargu nesaprašanos un precīzi sita mājinieku vārtu tuvajā stūrī - 2:1 "Spartaks".


Ļoti asā un agresīvā spēlē mača atlikušajā laikā neviena no komandām izcelties vairs nespēja, "Spartakam" svinot ceturto uzvaru pēc kārtas, kas ļāva pacelties uz kopvērtējuma trešo pozīciju.
__________

Avots: (c) sportacentrs.com

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.