RFS izrēķinās ar "Spartaka" guļošo aizsardzību


15 Sep

„Optibet” futbola Virslīgā RFS guva savu pirmo uzvaru kopš piektā augusta, ar 6:0 sagraujot Jūrmalas „Spartaku”. Divus vārtus guva Dāvis Ikaunieks, bet RFS jau pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 4:0 un mača gaitā neizmantoja vēl vairākas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas.

Līdz šim šosezon Virslīgā bija gūtas uzvaras ar ne vairāk kā piecu vārtu pārsvaru – vakar „Riga” pieveica „Mettu” ar 5:0, bet jūnijā „Spartaks” pieredzēja sakāvi ar 1:6 pret „Riga”. Šodien „Spartakam” pamatīgu pērienu sarūpēja otra Rīgas komanda RFS, kas līdz ar šo spēli pārtrauca savu ieilgušo sēriju bez uzvarām (iepriekšējās trīs spēlēs astoņi ielaisti vārti un tikai viens punkts). Savukārt „Spartakam” jau trešais zaudējums pēc kārtas, palaižot garām iespēju pietuvoties bronzas pozīcijās esošajai „Ventspilij”, kas arī vakar pie uzvaras neprata tikt.

RFS jau pašā spēles sākumā ieguva divu vārtu pārsvaru – leģionāri Darko Lemajičs un Tomāšs Šimkovičs jau līdz astotajai minūtei parūpējās par rezultātu 2:0. Spēles sākuma šoks „Spartakam” radīja sekas, no kurām tā arī neizdevās atgūties, un Jūrmalas komandas aizsardzība aizvadīja ļoti nepārliecinošu maču. Pirmā puslaika vidū „Spartaka” aizsardzības kļūdu izmantoja Lemajičs, pārtverot bumbu un veicot rezultatīvu piespēli Dāvim Ikauniekam, kurš bez lielām problēmām panāca 3:0.

Ikaunieks drīz varēja iesist arī savus otros vārtus, bet „pažēloja” pretiniekus, netrāpot no lieliskas pozīcijas. Taču pirmo puslaiku RFS tāpat pabeidza ar 4:0, jo 43. minūtē pēc tāla centrējuma pie tālā vārtu staba brīvs atradās aizsargs Aleksandrs Solovjovs, kritienā ar galvu sitot vārtos.

Otrajā puslaikā spēles gaita īpaši nemainījās. Vēl vienu ļoti labu iespēju izšķērdēja Ikaunieks, kuram bija izgājiens viens pret vienu, tiesa, „Spartaka” aizsargs no muguras paguva viņam patraucēt. „Spartaks” cerēja, ka mačs varētu pagriezties citā virzienā, kad pēc stūra sitiena pie saviem vārtiem „Spartakam” gandrīz sanāca tīrs izgājiens divi pret vārtsargu, taču Roberts Savaļnieks paspēja aizsardzībā un pie centra apļa atņēma pretiniekam bumbu. „Spartaks” gan pamatīgi protestēja, prasot tiesnesi Andri Treimani fiksēt noteikumu pārkāpumu (kā pēdējās cerības sods tas būtu pelnījis sarkano kartīti), bet tiesnesis uzskatīja, ka Savaļnieks spēlējis precīzi.

Niecīgais cerību stariņš „Spartakam” bija zudis, bet aizsargi turpināja spēlēt pavirši. 78. minūtē uz maiņu nākušais Andrija Kaludžerovičs guva savus pirmos vārtus Virslīgā – pieredzes bagātais serbu uzbrucējs no aizmugures atņēma bumbu aizsargam un raidīja bumbu tālajā apakšējā stūrī. Mača izskaņā vēlreiz atzīmējās Dāvis Ikaunieks, iesitot savus otros vārtus, un RFS triumfēja ar rezultātu 6:0, turklāt vairākās epizodēs rezultāta pieaugumu kavēja „Spartaka” vārtsarga Jevgeņija Nerugala sniegums.

__________
Rolands Eliņš (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.