Pieredzējušais Gints Freimanis pievienojas Jūrmalas "Spartaks" komandai


22 Feb

22.februārī FK "Spartaks" Jūrmala panāca vienošanos ar Latvijas valstsvienības aizsargu- 32 gadus jauno Gintu Freimani, kurš iepriekšējās sezonās ir pavadījis gan Latvijas meistarvienībā FK “Jelgava”, gan arī ārzemēs.

Gints Freimanis (32) dzimis Saldū, kur arī spēris savas pirmās futbolista gaitas Brocēnos – «Starta» bērnu komandā, jaunieša gados spēlējot FK Viola komandas rindās. Par pirmo profesionālo klubu var uzskatīt FK “Jelgava” komandu, kaut arī 2005.gadā komanda spēlēja 1.līgā un Freimanis tā arī nepiedzīvoja debiju Latvijas 1.līgā. Gintu Freimani pamanīja Rēzeknes Sporta Klubs “Dižvanagi” , kura sastāvā arī 2006.gadā debitēja Latvijas Virslīgas čempionātā, ir jāatzīmē, ka Freimanis bija komandas biedrs vienam citam rēzeknietim un “Spartaks” Jūrmala spēlētājam Edgaram Gauračam 2006.gada sezonā, kurš 17 gados izcēlās ar 2 vārtu guvumiem 13 spēlēs. Pēc “Dižvanagu” izkrišanas no Virslīgas Freimanis devās uz FK ”Jelgava” komandu , kaut arī pēc pussezonas viņu jau piesaistīja cits Virslīgas klubs – FK Rīga. Kopumā Freimanis ir aizvadījis arī 2 spēles Īrijas čempionātā, kurā pārbaudes spēlē izcēlās ar precīzu raidījumu FC “Chelsea” dublieru komandas vārtos, pēc 2 nospēlētām spēlēm Īrijas čempionātā Gints guva nopietnu ceļgala traumu, kas liedza aizvadīt turpmāko sezonu Īrijā, kā arī 24 spēles Vācijā, pēc spēka zemākajā līgā. 173 spēles Latvijas Virslīgā, no kurām 160 ir kopā ar FK “Jelgava” komandu, gūstos 5 vārtus.

Freimanis ar FK “Jelgava” komandu ir divkārtējais Latvijas Kausa ieguvējs (2013/14 un 2014/15).

2014. gada 31. maijā Freimanis debitēja Latvijas izlasē Baltijas kausa spēlē pret Lietuvu, nākot uz maiņu spēles kompensācijas laikā. Pirmos vārtus guva ar 1:3 zaudētā spēlē pret Ungāriju 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kuri līdz šim brīdim ir vienīgie 11 spēlēs Latvijas izlases kreklā.

 

“Cīnītājs ar Lielo sirdi” – tā raksturotu Gintu Freimani futbola sekotāji Latvijā.Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.