Nerealizēta pendele un noraidījums: "Metta" un "Spartaks" cīnās neizšķirti


03 Aug

Latvijas "Optibet" Virslīgas 24. kārtas pirmajā spēlē Rīgas "Metta" Daugavas stadionā nospēlēja 1:1 ar Jūrmalas "Spartaku", abām komandām turpinot neuzvarēto spēļu sēriju.
Ārpus sportiskajām intrigām jāatzīmē tas, ka tieši šajā Virslīgas mačā pēc ilgāka pārtraukuma, kas saistāms ar operāciju, apritē atgriezās galvenais tiesnesis Ivars Caune. Tieši Cauni "Spartaka" kluba pārstāvji iepriekš bija aicinājuši diskvalificēt no Virslīgas spēļu tiesāšanas.

Spēles pirmajā puslaikā laukumā vairāk ritēja asa cīņa, nekā komandas izveidoja bīstamus momentus. 21. minūtē "Spartaka" rindās neviena nepiesegts vārtu priekšā palika Čikezijs Mirakls Nvaorisa, kurš sitianā ar galvu bumbu raidīja pāri vārtiem. Savukārt pretējā laukuma pusē vienatnē ar vārtsargu Jevgeņiju Nerugalu izrāvās Kristaps Liepa, no asa leņķa bumbu raidot vārtu tīklā no sāniem. Puslaika pēdējā minūtē pēc stūra sitiena Dāvja Oša sargātos vārtus apdraudēja Raivis Skrebels, tomēr viņam sitiens "norāvās" un to bloķēja "Metta" aizsargs.

Notikumiem daudz bagātākas bija mača otrās 45 minūtes, "Metta" komandai kontrolējot notikumus puslaika pirmajā trešdaļā, kad glābēja lomā pēc Kgotso Masanganes izrāviena bija jāiejūtas Nerugalam. "Spartaks" rīdziniekus spēja sodīt par neizmantoto teritoriālo pārsvaru, 63. minūtē bīstamu Stenlija Enina sitienu atvairot Ošam, kamēr pēc nepilnas minūtes Eninam ar sitienu praktiski tukšos vārtos pārspējot "Metta" vārtsargu - 1:0 "Spartaks".

Pēc četrām minūtēm "Metta" komandai radās izcila iespēja atgūt līdzsvaru, Usmanam Sejam soda laukumā nogāžot Masangani. 11 metru sitienu devās izpildīt Tamirlans Džamalutdinovs, kurš bumbu raidīja kreisajā stūrī, sitienu pārliecinoši atvairot Nerulgalam. Tiesa rīdziniekiem galu galā tomēr izdevās panākt savu, pēc vairākiem veiksmīgiem rikošetiem 72. minūtē bumbai nonākot līdz Raimondam Krollim, kurš pārspēja savu pozīciju uz mirkli pazaudējušo Nerugalu - 1:1.

Arī nākamais pavērsiens "Spartakam" nebija veiksmīgs - 78. minūtē otro brīdinājumu pelnīti saņēma Sejs, kurš "Metta" futbolistam ar taisnu kāju iebrauca augšstilbā.

Spēles izskaņā abas komandas metās dažbrīd pat pārgalvīgos uzbrukumos ar mērķi izraut uzvaru. Krietni tuvāk kārotajiem trīs punktiem bija "Metta", tomēr rīdziniekiem mērķi neizdevās sasniegt. Līdz ar to "Metta" Virslīgas ietvaros uzvaru nav izcīnījusi jau sešos mačos pēc kārtas, saglabājot pēdējo vietu. Tikmēr "Spartaka" neuzvarēto spēļu sērija Virslīgā sniedzas trīs maču garumā.

__________
Kārlis Justovičs (c) Sportacentrs.com

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.