Nedrīkst pieļaut Latvijas futbola gremdēšanu


24 Oct

Oficiāls FK “Spartaks” paziņojums 


Nedrīkst pieļaut Latvijas futbola gremdēšanu 


Cienījamies Latvijas futbola līdzjutēji, mēs vēršamies pie visiem, kuriem ir svarīgs Latvijas futbols, kuri patiesi jūt līdzi Latvijas klubiem gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Visus pēdējos gadus Latvijas čempionāts acīmredzami ir progresējis. Lai gan ne tik ātri kā mums visiem gribētos, tomēr izaugsme ir redzama un ir cēlies gan komandu, gan futbola kopumā līmenis. Visiem klubiem cienīgāk ir izdevies pārstāvēt Latvijas Eirokausos. Tas sniedza prieku un daudz pozitīvu emociju jums, dārgie līdzjutēji! Šobrīd diemžēl arī mēs steidzam ziņot par to, kas notiek Latvijas Futbola federācijas (LFF) kuluāros. Notiek neproduktīvs darbs, un mums nav šaubu, ka tas izjauks visas pēdējo gadu pozitīvās tendences un kārtējo reizi atmetīs Latvijas futbolu un tā attīstību vairākus soļus atpakaļ. 

Tātad, kas īsti notiek? Nav noslēpums, ka jau ilgāku laiku Latvijas klubi kopā ar LFF un biedrību ‘’Latvijas futbola Virslīga” par leģionāru limitu. Šis jautājums ilgāku laiku ir nobriedis un ir ļoti aktuāls. Acīmredzami, ka pašreizējā situācijā, kurā leģionāri ir arī futbolisti no Eiropas Savienības (ES), tiek pārkāptas ES pilsoņu tiesības, kā arī citi juridiskie punkti pieņemtie mūsu valstī un ES kopumā. 

Diemžēl šis process un lēmuma pieņemšana rit ļoti lēni. Vienlaikus tas šobrīd pat nav pats galvenais. Mums ir kļuvis zināms, ka šis process tiek virzīts uz priekšu tikai viena Latvijas kluba interesēs (RFS). Netiek ņemts vērā pārliecinoši lielākā skaita klubu viedoklis. Šobrīd viss virzās uz to, lai sagrautu visu Latvijas klubu futbolu. 

Pēc RFS un Metta/LU piedāvājumā tika izstrādāts un LFF iesniegts variants, kurš piedāvā nākamajā sezonā katram klubam pieteikumā iesniegt 25 futbolistu sarakstu, no kuriem 17 būs vietējie spēlētāji un 8 leģionāri. Pat neiedziļinoties sīkāk detaļās, ir pilnībā skaidrs, ka šis ir absurds variants, kas būtiski ierobežo lielu daļu Latvijas klubu. Nekavējoties pārējie SEŠI Latvijas Virslīgas klubi noraidīja šādu variantu, norādot, kas tas ir destruktīvs un radīs kaitējumu Latvijas futbolam. 

Pēc mums pieejamās informācijas šo SEŠU Virslīgas klubu viedoklis nemaz netiks ņemts vērā, un 29. oktobrī LFF sēdē šāds variants tiks apstiprināts. Jāpiebilst, ka šādu variantu jau ir apstiprinājusi arī LFF Elites futbola attīstības komiteja un Klubu sacensību komitejā, kurās ietilpst cilvēki cieši saistīti ar RFS. 

Pie kā tas viss novedīs? Spriediet paši. Acīmredzami ir tas, ka pašreizējā situācijā Virslīgas sastāvā iekļaut 17 nopietna līmeņa Latvijas futbolistus nav iespējams. Visi būtu priecīgi, ja tas būtu iespējams, bet mums šobrīd valstī nav tāda skaita kvalitatīvu futbolistu. Par kādiem rezultātiem Eirokausos šādā situācijā vispār var runāt? Tas lielākai daļai klubu nozīmēs momentālu izkrišanu no Eirokausiem un liegs nopelnīt papildus finansiālos līdzekļus kluba attīstībai. Nav noslēpums, ka tieši Eirokausos nopelnītā nauda ir viens no galvenajiem finanšu līdzekļiem klubu pastāvēšanai. Vienlaikus šāds lēmums būs milzīgs trieciens tiem klubiem, kuriem jau tagad ir vienošanās ar konkrētiem spēlētājiem uz vairākiem gadiem. Tas novedīs pie tā, ka būs jālauž līgumi, sāksies tiesu darbi starp klubiem un spēlētājiem ar FIFA un UEFA, kas attiecīgi nozīmēs lielus finansiālo līdzekļu zaudējumus. 

Par citām katastrofālām sekām, kas būs, ja tiks apstiprināts šis lēmums, varētu turpināt, bet arī tāpat jau ir redzams, ka virkne investoru pazaudēs interesi ieguldīt naudu Latvijas futbola klubos, kas nozīmēs strauju kritienu klubu līmenī. Attiecīgi Latvijas čempionāts kļūs par izteiktu otrās šķiras turnīru un absolūti nebūs konkurētspējīgs. 

Turnīrs būtībā pārvērtīs par viena kluba (RFS) spēļu laukumu, kas interesanti būs tikai RFS un nevienam citam. Čempionāts, kurš visus iepriekšējos gadus priecēja līdzjutējus ar intrigu un cīņu par medaļām līdz pat pēdējai kārtai, pārvērtīsies par hegemoniju. 

Mēs nesaprotam, kā var iet viena konkrēta kluba pavadā. Klubs, kurš nekad nav spēlējis Eirokausos, kurš Latvijas Virslīgā spēlē trešo gadu, kurš savā pastāvēšanas laikā ir sasniedzis tieši NEKO? Nesaprotam, kā var ar šādu attieksmi izturēties pret visiem pārējiem klubiem, kuri ir veidojuši un veido Latvijas futbola vēsturi, kuri ar godu un vairākas reizes ir pārstāvējuši Latvijas klubu futbolu starptautiskā līmenī, pateicoties kam par mūsu futbolu cilvēki zina un ciena arī Eiropā. Nesaprotam, kā var šādi ņirgāties par lielāko daļu Latvijas klubu līdzjutējiem, liedzot viņiem vērot nopietnu un kvalitatīvu futbolu. 

Aicinām LFF šajā jautājumā ieņemt konstruktīvu pozīciju, ar cieņu izturēties pret lielākās daļas klubu pozīciju, nepieļaut patvaļību un Latvijas futbola sagraušanu. Un patiešām cienīt Latvijas futbola līdzjutējus, kuru dēļ futbols arī eksistē. Vienmēr esam gatavi konstruktīvam dialogam, jo mums ir viens mērķis – celt Latvijas futbola un klubu konkurētspēju un sniegt līdzjutējiem kvalitatīvu futbolu, kas radīt prieku skatītājiem un klubiem palīdzēs sasniegt panākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. 


Nedrīkst pieļaut Latvijas futbola gremdēšanu! 


Ar cieņu,
FK “Spartaks” Jūrmala

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.