"Metta" izrauj neizšķirtu pret "Spartaku"


20 Oct

Jūrmlas "Spartaks", spēlējot neizšķirti ar "Mettu", palaida garām ļoti labu iespēju sadeldēt atstatumu līdz trešajā vietā esošajai "Ventspilij". Tam var būt būtiska nozīme pēc 26. oktobra, kad noskaidrosies Latvijas kausa ieguvējs. Ja "Jelgava" savā laukumā iegūs kausu, tad Virslīgas ceturtā vieta, kuru šobrīd ieņem jūrmalnieki, nedos ceļazīmi uz Eirokausiem. "Metta" ar šo vienu punktu nedaudz uzlaboja savas cerības sezonas izskaņā noķert "Daugavpili", lai izvairītos no pārspēlēm.

Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja radās "Mettas" futbolistiem, kad pēc saspēles Raimonds Krollis sita bumbu zem vārtu pārliktņa, taču Jevgeņija Nerugals atvairīja pretinieku spēlētāja raidīto sitienu. Kopumā pirmajās 15 minūtēs "Mettas" uzbrukumi bija bīstamāki un tie rezultējās arī labvēlīgā rezultātā viesu komandai. Kgosto Masangane ar labu piespēli atrada brīvā zonā esošo Jēkabu Lagūnu. Jaunais uzbrucējs centās izdarīt asu piespēli uz vārtu tālo stabu, taču Ņikita Bērenfelds centās šo piespēli kavēt, pieliekot kāju un ievirzot to savos vārtos. Bērenfeldam šī jau bija otrā reize sezonā, kad aizsargs bumbu ievirzīja savos vārtos. Pat pēc nokļūšanas iedzinējos "Spartaks" turpināja sev radīt problēmas, ļaujot pretiniekiem ik pa brīdim bīstami uzbrukt vārtiem. Taču mājiniekiem veiksmīgā kārtā līdz puslaika beigām rezultāts nemainījās. Izcilu iespēju nerealizēja Tamirlans Džamalutdinovs, no lieliskas pozīcijas uzsitot tieši virsū Nerugalam, bet Rihards Ozoliņš no distances pārsita nedaudz pāri vārtu pārliktnim.

Otrā puslaika ievadā "Metta" turpināja doties uz priekšu, savērpjot karuseli jūrmalnieku soda laukumā. Ļoti tuvu vārtiem nonāca Raimonds Krollis, kurš, mēģinot sist tālajā stūrī, aizsita bumbu garām mērķim. Desmit minūtes pēc otrā puslaika sākuma netālu no soda laukuma "Metta" pārkāpa noteikumus pret Nemanju Belakoviču. Pats cietušais devās izpildīt soda sitienu, kas ar viltīgu trajektoriju lidoja vārtos. Dāvis Ošs lecienā centās atsist bumbu, taču tā iegriezās vārtos, ļaujot "Spartakam" izlīdzināt spēles rezultātu - 1:1. Serbu futbolistam šis bija desmitais vārtu guvums sezonā.

Otrā puslaika vidū Igors Tarasovs saņēma dzelteno kartīti. Šī mača kontekstā tam tik liela nozīme nebija kā skatoties uz nākamo spēli. Tarasovam nākamais mačs būs jāizlaiž, bet tā būs ļoti svarīgā spēle Valmierā. Taču šajā sakarā ātri garastāvokli jūrmalniekiem uzlaboja Gints Freimanis. Pēc stūra sitiena "Spartaka" kapteinis ar kārtīgu lielgabala šāvienu raidīja bumbu vārtos, pārņemot mača vadību "Spartakam" - 2:1. Desmit minūtes līdz mača izskaņai "Metta" iespieda pretiniekus aizsardzības zonā un tika pie stūra sitiena iespējas. Pie soda laukuma malas uz maiņu nākušais Matīss Zēģele izpildīja sitienu cauri burzmai, kas atrada ceļu vārtos, atkal dodot neizšķirtu rezultātu - 2:2. Zēģelem tas bija otrais vārtu guvums Virslīgas karjerā. Abām komandām mača beigās bija izdevības izraut uzvaru, taču uz tablo palika kaujiniecisks neizšķirts.

__________
Emīls Ozerinskis (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.