Kozlova divi vārti ļauj "Jelgavai" uzvarēt


27 Jul

"Optibet" futbola Virslīgas 23. spēļu kārtā Igors Kozlovs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem, palīdzot "Jelgavai" ar rezultātu 2:1 pārspēt turnīra tabulas trešajā vietā esošo Jūrmalas "Spartaku".

Jūrmalas komandai šajā spēlē bija neierasti latvisks komandas sākumsastāvs, spēli "Spartakam" iesākot ar tikai trīs leģionāriem. Liela daļa "Spartaka" leģionāri Polijas treniņnometnēs iedzīvojušies savainojumos, kas liedz dalību šīsdienas Virslīgas cīņā. Debiju Jūrmalas komandā piedzīvoja Aivars Emsis, kurš savu pirmo maču aizvadīja tieši pret savu bijušo komandu. "Jelgavai" savukārt vairāki spēlētāji nevarēja piedalīties mačā sakrāto kartiņu normas dēļ.

Mača ievadā vairāk ar bumbu spēlēja jūrmalnieki, taču pa vārtiem bīstamāk sita jelgavnieki. Labu sitienu izpildīja viesu komandas jaunpienācējs Maksims Voinatovs, taču precīzi spēlēja Vitālijs Meļņičenko, neļaujot bumbai lidot vārtu augšējā stūrī. Mača 12. minūtē bīstamu uzbrukumu izveidoja mājinieku komandu, taču Vladislavs Kurakins laicīgi atstāja vārtus un novērsa potenciālās briesmas. Mača 23 minūtē bumba pirmo reizi lidoja vārtos, taču spēles soģis Dmitrijs Naļivaiko jūrmalniekiem vārtu guvumu laupīja. Strnlijs Nana ar galvu raidīja bumbu vārtos pēc stūra sitiena, bet tiesnesis nosvilpa, uzskatot, ka traucēts vārtsargs, kurš gan pats neveiksmīgi spēlēja izgājienā.

Spēles rezultāts tika atklāts mača 29. minūtē, kad Igors Kozlovs ārpus soda laukuma apspēlēja pretinieku un ar spēcīgu šāvienu raidīja bumbu Meļņičenko sargāto vārtu apakšējā stūrī. Līdz ar to Zemgales komanda izviezījās vadībā ar 1:0. Spēles pirmā puslaika noslēgumā katra no komandām nopelnīja pa brīdinājumam, tiekot sodītiem Osmanam Sajem un Maksimam Votinovam. Skanot pirmā puslaika beigu svilpei, rezultāts bija 1:0 par labu "Jelgavai".

Otrā puslaika sākumā Aivaram Emsim radās lieliska vārtu gūšanas iespēja izgājienā pret vārtiem. Taču ļoti enerģiski aizsardzībā nospēlēja Džeremijs Fernandess, liedzot savam nesenajam komandas biedram Emsim izcelties ar precīzu sitienu. Taču ilgi bez gūtajiem vārtiem "Spartaks" nepalika. 55. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu izcili precīzi vārtu augšējā stūrī bumbu sita jūrmalnieku kapteinis Gints Freimanis, izlīdzinot mača rezultātu 1:1.

Puslaika turpinājumā turpinājās fiziska cīņa, abu komandu spēlētājiem vairākkārt ciešot pēc asām sadursmēm. 77. minūtē mača rezultāts atkal mainījās pēc standarta situācijas. Pēc stūra sitiena bumbu ar dūrēm no soda laukuma izsita Meļņičenko. Tā nonāca pie Kozlova, kurš raidīja bumbu vārtos brīdī, kad Meļņičenko bija sadūries ar pretspēlētājiem un pakritis uz zemes. Tādējādi Kozlovs guva savus otros vārtus un atjaunoja jelgavniekiem vadību - 2:1.

Trīs minūtes vēlāk rezultāts atkal varēja kļūt neizšķirts, bet Sajes sitien trāpīja pa pārliktni. "Spartakam" turpināja neveikties arī nākamajos momentos, jo Edgars Gauračs labā situācijā raidīja bumbu pa vārtu stabu. Jūrmalnieki centās izraut vismaz punktu, ar tālām piespēlēm meklējot Gauraču uzbrukuma smailē. Taču kompensācijas laikā jelgavnieki sekmīgi dedzināja atlikušo spēles laiku. Tas ļāva "Jelgavai" Slokā svinēt uzvaru ar 2:1.

__________
Emils Ozerinskis (c) Sportacentrs.com
Foto: Nora Krevneva-Baibakova

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.