El Clasico, Režīms un Skola - Rubrika "3:3"


06 Feb

Trešais Rubrikas "3:3" raksts ir klāt. Futbola nedēļa Latvijā pagāja diezgan interesantā gaisotnē - officiāli šogad  Virslīgā piedalīsies 8 komandas, izlase piedzīvoja zaudējumu pret Dienvidkorejas futbola izlasi, "Livonijas Kauss" spēle Tallinā FK "Spartaks" piekāpās Igaunijas čempionvienībai FC Flora ar rezultātu 0:2. Daudzas virslīgas komandas jau ir devušās uz saulainām zemēm , lai turpinātu gatavošanos sezonai. FK "Spartaks" dosies uz Turciju tikai 12.februārī, kur pavadīs trīs nedēļas. 

Šodienas rubrikas jautājumu tēmu esam izvēlējušies - "Futbola ikdiena "Spartakā" ", uz kuriem diezgan veiksmīgi un ar smaidu sejā atbildēja Jūrmalas "Spartaks" trīs spēlētāji - Andrejs Pavlovs , Pāvels Pilāts, un Edgars Kļavlapa.


1. Kāds ir tavs ikdienas režīms FK "Spartaks" komandā gatavojoties sezonai ? 

E.Kļavlapa: "Rīts man sākas ļoti agri, ceļos ap 6:00, sagatavoju somas gan skolai, gan arī treniņam, jo skolā esmu tikai divas stundas no rīta , apmēram līdz plkst.10. Ir labi , ka dažreiz kāds no komandas biedriem mani paķer līdzi uz treniņu,  mācos Pumpuru vidusskolā, ja dzīvotu Rīgā būtu sarežģītāk savienot mācības un futbolu. Pēc 1,5-2 stundu treniņa dodos uz atlikušajām mācību stundām skolā, parasti izdodas paspēt uz 2-3 stundām. Pēc skolas dodos uz mājām, kur pavadu divas stundas, lielākoties velku laiku atpūtai un gatavojos vakara treniņam, protams, pirms divas stundas pirms treniņa arī labi papusdienoju. Ir arī gadījušās dienas , kad vakara treniņu nemaz nav, tapēc cenšos pievērsties mācībām, dažreiz arī cenšos macīties uz priekšu, lai vēlāk skolā nebūtu grūtību. Ir diezgan sarežģīti apvienot skolu un treniņus, tā kā arī mans mērķis ir spēlēt Virslīgā, tapēc jācīnās." 

P.Pilāts: "Parasti ceļos 9 no rīta, treniņi sākas ap pus 11. Pēc treniņa kopā ar komandas biedriem ieturam maltīti. Starp treniņiem cenšos sevi uzturēt formā, parasti tie ir mājas varianta uzdevumi (presīte, atspiešanās, stiepšanās), tā kā pie mājām tuvumā nav nevienas sportazāles. Cenšos uzņemt 3-4 ēdienreizes dienā. Principā, pēc vakara treniņa atpūšos. Dažreiz noskatos kādu futbola spēli, vairāk Itālijas un Spānijas čempionātam."

A.Pavlovs : "Ceļos agri. Mans galvenais pienākums ir aizvest no rīta savu 10-gadīgo meitu uz skolu. Tad jau arī pa ceļam uz futbola treniņu. Vārtsa S 2rgi parasti ir tie cilvēki, kas ierodas pirmie uz treniņu, un pirmie kas arī ātrāk iesāk gatavošanos treniņam. Pēdējos desmit gadus īsti pat nesanāca dzīvot ar ģimeni futbola sezonas laikā, tas ir diezgan grūti, protams, visa mana ģimene šobrīd dzīvo Jūrmalā līdz ar to nav kā agrāk. Pēc pirmā treniņa dažreiz dodos uz skolu pēc meitas, tad arī kopā pavadām laiku un dodamies uz mājām pirms vakara treniņa. Ja vakara treniņš nenotiek , tad noteikti atrodu kādu sīku darbiņu mājās. Ar gulēšanu man ir tā, ka īsti agrāk par 23:00 nav izdevies aiziet gulēt, sieva ir jau pieradusi, tā nu man ir pēdējos gados, bet lai arī kā būtu , vienmēr jūtos izgulējies un atjaunojies."


2. Kādas būtiskas izmaiņas futbolā esi piedzīvojis pēdējos gados ?

E.Kļavlapa: " Esmu nomainījis pāris klubus pēdējo divu gadu laikā. Sākumā biju Tukumā un tad ŠFS( Šitika Futbola Skola)kur pavadīju sezonu kopā ar U-16, daudzi spēlētāji devās prom no komandas, jo izskatās, ka bija arī citi piedāvājumi. Savukārt, man piedāvājums nāca no Jūrmalas "Spartaka". Ļoti interesants piedāvājums, kuram piekritu uzreiz. 16 gados trenēties kopā ar Virslīgas puišiem, man tas ir maziņš solis izaugsmei.  Es ļoti ceru un šobrīd esmu noskaņots uz debiju Latvijas Futbola Virslīgā šosezon. Centīšos pierādīt sevi komandas biedriem un treneriem."

P.Pilāts: " Jūrmalā esmu jau no 2013.gada, īstenībā, viens no retajiem spēlētājiem, kas ir palicis Spartakā. 16.-17. gados nebiju tas centīgākais futbolists, daudz kas izdevās uz haļavu , tad noteikti mainīju savus ieskatus, jo arī spēlēšanas līmenis un komanda bija par daudzām tiesām augstāka nekā jaunatnes čempionāts. Izdevās spēlēt debitēt 16 gados arī Virslīgā, tā arī treneri sūtija mani laukumā. Ar katru gadu konkurence sāasinājās, pievienojās spēlētāji no citām valstīm, ļoti augsta līmeņa spēlētāji. Jūrmalas "Spartaks" kā komanda ļoti izauga un progresēja pēdējo triju gadu laikā, pārsteidzot arī Latvijas futbolu ar diviem čempionu tituliem pēc kārtas. Mērķis, protams, ir nostaprināties komandas sastāvā." 

A.Pavlovs : "Kā jau iepriekš minēju, lielākais, kas ir noticis, beidzot esmu tuvāk savai ģimenei Jūrmalā. Iepriekš nācās braukt brīvdienās no Ventspils uz Jūrmalu. Vasaras laikā ģimene bieži brauca apciemot arī mani. Tas nu arī kopumā būtu viss."


3. Mīļākais futbola spēlētājs ? El Clasico Tu fanotu par..

E.Kļavlapa: "Man noteikti tas būs - Lionels Messi. Patīk viņa elegantās un ātrās kustības ar bumbu. Tētis uzstāj , ka esmu vairāk pussarga stila spēlētājs, bet man tomēr patīk spēlēt pa malu. Jautājums par El Clasico noteikti uzreiz atkrīt.. Protams, par Barcelona komandu."

P.Pilāts: " Andrejs Ševčenko. Bez variantiem. Agrāk biju centrālais uzbrucēja postenī tā kā Ševčenko. Labākie gadi, protams, bija AC Milan komandas sastāvā. Sāku par viņu fanot Milānas laikā. Parasts spēlētājs ar parasto "pričosku". Barcelona ! Patīk šīs komandas taktiskā spēle un spēlētāji Iniesta, Messi, Pique."

A.Pavlovs : "Gianluigi Buffon, vienozīmīgi. No katra vārsarga cenšos paņemt kādu mazumiņu. No Buffona tā noteikti ir pārliecība par darbībām laukumā, patriotisms un cieņa savam klubam. Patīk kā spēle Manuels Neuers , tieši tas stils, kad vārtsargs spēlē ārpus sava laukuma ar kājām. Ilgus gadus esmu Madrides "Real" atbalstītājs, patīk komandas treneris un spēlētāji, ja pat Ronaldo nespēlē komanda ir spējīga parādīt labu sniegumu." 


Informāciju sagatavoja:

FK "Spartaks" Jūrmala 

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.