EIROKAUSUS SĀKSIM AR TITULĒTĀKO SERBIJAS KLUBU CRVENA ZVEZDA


19 Jun

Latvijas čempionvienība futbolā Jūrmalas "Spartaks" šodien noskaidroja savus pretiniekus UEFA Čempionu līgas kvalifikācija turnīra pirmajā kārtā. Sportiskajā ziņā izloze vērtējama kā liels izaicinājums, jo divkārtējam Latvijas čempionam "Spartakam" pretim stāsies Belgradas "Crvena Zvezda", četrkārtēja Serbijas čempione un 19-kārtēja Dienvidslāvijas čempionāta uzvarētāja.

Kopumā “Crvena Zvezda” UEFA klubu rangā ieņem 119. vietu, kamēr “Spartaks” ir 339. vietā. Nesalīdzināma ir arī abu klubu vēsture – Belgradas klubs dibināts Otrā pasaules kara izskaņā un savas valsts čempionātā kopumā uzvarējis 28 reizes (19 reizes Dienvidslāvijas līgā, piecreiz Serbijas un Melnkalnes līgā un četrreiz Serbijas Superlīgā).

“Crvena Zvezda” arī Eiropas mērogā var lepoties ar iespaidīgiem panākumiem – šī komanda 1991. gadā ar Robertu Prosinečki un Sinišu Mihajloviču priekšgalā triumfēja Eiropas kausā (Čempionu līgas priekšgājējā), bet pēc tam uzvarēja arī FIFA Klubu pasaules kausā.

No pašreizējā “Crvena Zvezda” sastāva divi spēlētāji – Nemaņa Radonjičs un Milans Rodičs – iekļauti Serbijas izlases sastāvā Pasaules kausa finālturnīrā. “Crvena Zvezda” ir regulāra Eirokausu dalībniece, kas aizvadītajā sezonā pārvarēja Eiropas līgas grupu turnīru, atstājot aiz sevis Vācijas “Koln” un baltkrievu BATE, bet 1/32 finālā ar 0:0 un 0:1 minimāli piekāpās Maskavas CSKA.

Interesanti, ka "Spartaks Jūrmala" tika pie vārda tieši pateicoties  klubam "Spartak Moscow", no kura mūsu sastāvam pievienojušies arī daži no spēlētājiem. Pateicoties draudzībai starp klubiem no Belgradas un Maskavas, Red Star tiek uzskatīts par brālīgu klubu. 

Rihards Ivanovs "FK Spartaks Jūrmala" 'ģenerālsekretārs: "Mums ir liels gods pārstāvēt Latviju un UEFA Champions league kvalifikācijas posma spēlē cīnīties ar vienu no pasaules titulētāko klubu  "FK Crvena Zvezda". Nopietni gatavosimies, lai iepricinātu mūsu līdzjutējus un parādītu labu spēli."


FK Spartaks Jūrmala


www.sportacentrs.com

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.