Aleksandra Cauņas Jaunais Izaicinājums


11 May

2011. un 2012.gada Latvijas labākais futbolists un pieredzes bagātais futbolists Aleksandrs Cauņa ir pieņēmis jaunu izaicinājumu - kļūt par daļu no Spartaks Jūrmala saimes, šoreiz gan ne spēlētāja statusā. 


1988.gadā 19.janvārī dzima Latvijas futbola cerība - Aleksandrs Cauņa. Futbolista gaitas Aleksandrs uzsāka Daugavpilī - "Dinaburg" jauniešu komandas rindās, un jau agrā vecumā pierādīja sevi, kā vienu no labākajiem pussargiem Latvijas jauniešu futbolā, kas arī deva iespēju pārcelties uz Rīgu un trenēties Skonto FC jauniešu sistēmā.  17 gados Cauņa kļuva par pilntiesīgu JFK Olimps meistarkomandas spēlētāju. Aizvadot fantastiskas spēles Latvijas futbola virslīgā Skonto FC sastāvā, Aleksandrs bija soļa attālumā no spēlēšanas Anglijas Premjērlīgā, bet debitēja tikai Anglijas 1.līgā. 2010.gads Cauņam un viņa pārstāvētajai komandai kļuva nozīmīgs - Latvijas Čempioni futbolā. Leģendārais Maskavas CSKA klubs 2011.gadā parakstīja līgumu ar Aleksandru Cauņu, kas nozīmēja, ka gaidāma spēlētāja debija Krievijas Premjerlīgā (lai gan pirmā oficiālā spēle notika UEFA Čempionu Līgas ietvaros).Pa šo laiku Latvijas futbolists trīs reizes – 2013., 2014. un 2016.gadā – kļuva par Krievijas čempionu, kā arī spēja divreiz triumfēt valsts kausa izcīņā. Cauņa arī kļuva par neatņemamu Latvijas valstsvienības sastāvdaļu, aizvadot vairāk nekā 40 spēles izlases kreklā. 2017. gada Janvārī saistībā ar vairākiem ilgstošiem savainojumiem pēc abpusējas vienošanās Maskavas CSKA lauza līgumu ar Cauņu. 

Profesionālajā sportā savainojumi ir bieža parādība arī tās bija skārušas Aleksandru Cauņu. Aleksandrs ir cīnītājs gan uz laukuma, gan ārpus tā. Ieguvis Augstāko izglītību Krievijā, 2017.gadā viņš atgriezās uz Latviju, lai turpinātu pilnveidot sevi un dot savu artavu Latvijas futbolam. Neizpalika arī spēlēšana Latvijas Virslīgā (divas nospēlētas spēles RFS rindās). Ir jāatzīst, ka Latvijā ir ļoti maz spēlētāju ar tādu bagātīgu dzīves un futbola pieredzi kā Aleksandram, kurš šobrīd vēlas palīdzēt futbola sabiedrībai un jaunajiem spēlētājiem, kuri spēlē profesionālajā futbola vidē. Aleksandrs Cauņa ir pievienojies Jūrmalas Spartaks saimei, lai atbalstītu, uzmundrinātu, sniegtu padomus, un atrastos futbola vidē, kurā viņš jūtas kā zivs ūdenī. Biznesa terminalogijā plaši ir pazīstams jēdziens " Consultancy" (tulk. Profesionāla prakse , kas sniedz eksperta viedokli/rekomendāciju profesionālajam amatam).

Aleksandrs Cauņa ir pieteikts FK Spartaks Jūrmala sastāvā, kā kluba pārstavis!

Veiksmi, Aleksandr!Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.