ALEKSANDAR KOSORIČ: "SPĒLĒSIM VIENS PAR OTRU UN PAR KATRU SKATĪTĀJU"


11 Jul


Vakar, pirms treniņa Skonto stadionā ar klubu tikās daži serbu līdzjutēji, kuri ir atveduši dāvanu mūsu kapteinim Aleksandsram Kosoričam. Pats Aleksandars mums izstāstīja nedaudz sīkāk par tiem viesiem un padalījies ar iespaidiem pirms šodienas spēles.


Aleksandars, kas tie bija par viesiem?

Šie kungi ir “Cervena Zvezda” līdzjutēji. Viņi ir no manas dzimtās pilsētas Pale, kas atrodas Bosnijā un Hercegovinā. Izrādās, kad es pārgāju uz Jūrmalas “Spartaks” komandu, viņi sekoja līdzi maniem panākumiem. Viņi ir atbraukuši uz Latviju, lai apmeklētu spēli. Puiši nolēma atbalstīt mani un speciāli atbrauca uz treniņu, lai uzdāvinātu man gleznu. Ļoti patīkams pārsteigums! Es savukārt, uzdāvināju viņiem savu spēles kreklu mūsu spēlētāju autogrāfiem.


Kā pagāja treniņš pēc šāda pārsteiguma?

Pagāja normāli. Mūs gaida ļoti smaga spēle, labi to apzināmies. Bijām skatījušies daudz video, analizējām, kā spēlē “Crvena Zvezda”. Tagad galvenais ir parādīt nopietnam pretiniekam, ka mēs arī esam stipra komanda. Gaidām, ka būs ātra spēle un daudz kontakta cīņas. Mēs tam bijām gatavojušies un gribam rītdien atdoties uz visiem simts procentiem.

Kā treneris noskaņo uz spēli?

Mēs labi strādājam, tāpēc treneris ir mierīgs. Kopā ar asistentu Dmitriju Kalašņikovu viņi māk pareizi noskaņot, bez nerviem un liekām emocijām.


Jau pēc treniņa, kad stadionā ieradās pretinieku komanda, nejauši satikāties ar viņu galveno treneri Vladanu Milojeviču un ilgi runājāt. Vai esat pazīstami?

Serbijā pāris reizes biju spēlējis pret viņa komandu, kad viņš bija trenējis “Čukarčiki” komandu. Es sasveicinājos ar viņu serbu valodā, kurā brīvi runāju. Uzreiz atcerējāmies viens otru un aizrunājamies. Viņš teica, ka bija noskatījies visas mūsu pēdējās spēles. Atzina, ka labi un kompakti spēlējam aizsardzībā. Vladans vaicāja kopumā par futbolu Latvijā. Izstāstīju viņam, ka Latvijā pret futbolu izturas ar mīlestību. Balkānos ir savādāk. Tur liela ietekme uz futbolu nāk no līdzjutējiem. Liels ultra fanu daudzums un nepārtraukts spiediens uz spēlētājiem. Latvijā otrādi uz futbolu nāk tie, kas mīl un atbalsta šo sporta veidu. Pavisam cita atmosfēra.


Kā tas ir spēlēt pret serbu komandu? Ņemot vērā tavu pieredzi spēlēs Balkānos, labi pazīsti pretinieku?

Es pārvaldu serbu valodu, lieliski sapratīšu, par ko runās pretinieki savā starpā. Tā es varēšu palīdzēt saviem spēlētājiem. Klausīšos, par ko runās pretinieks pie standarta situācijām un uzreiz došu norādes mūsu spēlētājiem. Īstenībā man nav svarīgi pret ko spēlētu, būtu mums ticis “Celtic” vai “Crvena Zvezda”... Es gribu, lai skatītāji izbaudītu lielā futbola atmosfēru mūsu spēlē. Pirmā spēle mājās tas ir liels pluss. Tā ir mūsu iespēja. Spēlēsim viens par otru un par katru skatītāju tribīnēs. Es ļoti labi zinu un saprotu, ka spēle Serbijā būs nenormāli smaga. Lieliski zinu kā “Zvezda” spēlē mājās. Pilnu tribīņu priekšā mājas spēles viņi aizvada uz viesiem divsimts procentiem, tāpēc ir ļoti svarīgi nodemonstrēt labu sniegumu tieši mājas spēlē.


Izstāsti nedaudz par savu pieredzi Eirokausos?

Eirokausos piedalos ne pirmo reizi. Pēdējo reizi piedalījos Eiropas Līgā, kad biju spēlējis “Žeļezņičar” komandā no Bosnijas un Hercegovinas. Pāris spēles aizvadīju arī ar “Partizan” komandu. Es zinu, cik smagas ir šīs spēles. Nav svarīgi piedalies tu Eiropas Līgā vai Čempionu Līgā. Katra spēle ir smags pārbaudījums, bet vienlaikus ir milzu pieredze.


Pirmo reizi nāksi laukumā ar kapteiņa apsēju tāda mēroga spēlē?

Čempionu Līgā pirmo reizi. Vienreiz esmu bijis kapteinis Eiropas Līgā, kad spēlēju “Žeļezņičar” komandā, bet tā ir pagātne. Tagad es izvedīšu laukumā Jūrmalas “Spartaks” puišus un tas man ir liels gods.


***


Šodien, plkst. 19:00 Skonto Stadionā (E. Melngaiļa iela 1a, Rīga) FK Spartaks Jūrmala aizvadīs UEFA Čempionu Līgas kvalifikācijas spēli pret Crvena Zvezda klubu no Belgrades.

Laipni aicinām visus futbola pielūdzējus uz šo spēli!

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.