Žigajevs : "Katra nedēļa sākas ar pirmdienu"


23 Apr

Sestdien, 22. aprīlī Kauguru vidusskolas stadionā tika aizvadīta SynotTip Virslīgas 4. kārtas centrālā spēle, kurā FK "Spartaks" Jūrmala piekāpās FK Ventspils komandai.

Spartaks Jūrmala  1:2 (1:1)  FK Ventspils
Vārti: Fortes (11m) 17', Obuobi 19' (o.g.) , Antonov 62'
22.04.2018 15:00 | Kauguru vidusskolas stadions

Spēles rezultātu viesu labā mača 17. minūtē atklāja Pinto Fortes, kuram izdevās realizēt 11m soda sitienu un izvirzīt FK "Ventspils" komandu vadībā ar 0:1. Viesi vadībā gan nebija lilgu laiku, jo jau 19. minūtē bumba no pašas FK "Venstpils" komandas spēlētāja Rašīda Obuobi ielidoja viesu vārtos (1:1). Otrā puslaika 61. minūtē viesi tika pie otrā 11m soda sitiena, kad "Spartaks Jūrmala" kapteinis Aleksandars Kosoričs soda laukumā nogāza Ritvaru Ruginu. Šoreiz 11m soda sitienu FK "Ventspils" labā realizēja ukraiņu uzbrucējs Oleksijs Antonovs un ļāva savai komandai izcīnīt 3 punktus.


Jāpiebilst, ka vakardienas spēlē kopumā 9 spēlētāji saņēma brīdinājumus, kā arī netrūka asumu visas spēles garumā, tajā skaitā arī epizode, pēc kuras Ventspils spēlētājs Pinto Fortes guva ļoti nopietnu savainojumu , kad 8 minūtes pirms spēles beigām rupji pret viņu nospēlēja "Spartaks" Jūrmala centrālais pussargs Jurijs Žigajevs. 

Viņš dalījās savos iespaidos par spēli pret FK Ventspils komandu un par momentu, pēc kura arī ļoti nožēlo paveikto - 


1. 63.minūtē nāci laukumā pret savu bijušo komandu, kā ir spēlēt pret FK Ventspili ? 

"Šajā gadā tādas vēl būs vismaz trīs spēles pret Ventspili, viena spēle jau ir noslēgusies, diemžēl, par labu FK Ventspils komandai. Morāli man bija nepieciešams laiks, lai sagatavotos šajai spēlei. Apzinājos, ka arī man būs iespēja doties laukumā, bet vienmēr uzdevu jautājumu "Kā tad būs?". Noskaņoju sevi treniņos uz to , ka pārstāvu Jūrmalas "Spartaks" kreklus.. tāds nu ir profesionālais sports."


2. Tu jau gatavojies doties laukumā pie rezultāta 1:1.. 

"Es jau biju gatavs no spēles pirmās minūtes. Jā, treneris deva norādījumus jau ap 55 minūti, ka drīzumā došos laukumā, bija nepieciešams "atsvaidzināt" spēli uzbrukumā, kad rezultāts bija 1:1, un nekas neliecināja par to, ka FK Ventspils komanda gūs savus otros vārtus pēc 11m soda sitiena, jo abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu. Varētu arī teikt, ka tas automātiski mainīja manu spēles pozīciju, nākot laukumā jau vairāk domāju, kā bez kļūdām nospēlēt centra pussarga pozīcijā."


3. Astoņa minūtes īsi pirms spēles beigām diezgan asi nospēlēji pret pirmo vārtu autoru Pinto Fortesu..

"Pazaudējām bumbu uzbrukumā, tuklāt uz to brīdi biju palicis kā trešais aizsargs, un nonācām līdz šadai nepatīkamai situācijai... Ventspils uzbrucēji ir ļoti tehniski un ātri, es nokļuvu tādā situācijā, pēc kuras pat pašam ir nepatīkami.. Es redzēju, ka Fortes bija uzņēmis labu ātrumu, un aizsardzībā bija palikuši tikai divi cilvēki. Norāvu Ventspils komandas pretuzbrukumu, kas, iespējams, varēja vainagoties viņiem ar trešajiem vārtiem, lūk, ar šādu nesportisku sodu. Es esmu futbolists, kas piekop spēlēt futbolu 'tīri', jo pats apzinos, ka futbolā ir bijušas dažādas situācijas, ir ļoti slikti, kad esi traumēts un nevari palīdzēt komandai turpmākajās spēlēs, vēl sliktāk, kad izlaid visu sezonu. Jau pēc epizodes atvainojos Pinto. Bija nojausma, ka Fortesam varētu būt nopietns savainojums, tajā pat laikā domāju, kā izlīdzināt rezultātu. Pēc spēles piegāju personīgi un atvainojos Ventpils puišiem vēlreiz par rupjo momentu. Ventspils komandā tika pavadītas daudzas sezonas, un tie cilvēki, kas mani labi pazīst tajā komandā, zina, ka es nespēlēju rupji, bet šoreiz tā sanāca... Pēc spēles piegāju arī pie FK Ventspils masiera un personāla, ar kuriem ilgus gadus jau esmu pazīstams, un pateicu, lai nodod ziņu par Fortesa stāvokli. Pēc spēles devos uz Ventspili pie savas ģimenes, jo nākošajā dienā bija paredzēta brīva. Jau ceļā uz Ventspili komandas personāls piezvanīja un teica, ka Fortesam kājas lūzums. Atbraucot uz Ventspili devos arī apciemot Pinto Fortesu un vēlreiz atvainoties par rupju spēles epizodi no manas puses, mēs pavadījām 40 minūtes runājot par spēli kopumā un par izveidojušos epizodi. Fortes pieņēma manu atvainošanos un ar ļaunu aci uz mani nav. Vēlos vēlreiz atvainoties Pinto Fortesam un FK Ventspils komandai par šo epizodi, kā arī pateikties Ventpils komandas līdzjutējiem par sapratni."


4. Kas Jūrmalas "Spartaku" gaida jaunajā nedēļā ?

"Katra nedēļa sākas ar pirmdienu ! Zaudējums ir kā mācība turpmākajām spēlēm, šis bija mums sāpīgs zaudējums, abi vārti no 11m soda sitiena, abi momenti ļoti šaubīgi, bet zaudējums paliek zaudējums. Jauna nedēļa noteikti nesīs jaunas emocijas, mums ir pievienojies jauns galvenais treneris- Aleksandrs Grišins, kurš arī centīsies ienest komandā jaunu dvesmu. "Spartaks" ir jauna komanda uz šo brīdi, jauni spēlētāji, no čempionu sastāva ir palikuši tikai pāris spēlētāji. Mēs attīstamies un uzlabojam savu spēli ar katru nedēļu, arī komunikācija spēles laikā savā starpā ir kļuvusi krietni labāka. Mums ir tāls ceļš, bet komanda tam ir gatava."


5. Sirdī tu vairāk esi Jūrmalnieks vai Ventspilnieks ? 

" Lielu dzīves daļu pavadījis Ventspilī, protams, varu teikt, ka Ventspils ir manas mājas, jo tur ir mana ģimene un draugi. Nav noslēpums, ka katru nedēļu arī vismaz vienu dienu pavadu kopā ar savu ģimeni, kas ir neatņemama mana dzīves sastāvdaļa un lielākie atbalstītāji. Daudzi mani saprot, profesionālā karjerā tā notiek, lai arī kas un kā, vienmēr esmu gatavs cīnīties kopā ar "Spartaks" komandu par uzvaru, un darīt visu, kas no manas puses ir nepieciešams, lai vairotu panākumus." 


Nākošo spēli "Spartaks Jūrmala" aizvadīs nākamo sestdien, 28.aprīlī, kad viesos tiksies ar "RFS" 


Informāciju sagatavoja:

FK "Spartaks" Jūrmala

Sadarbībā ar mūsu atbalstītājiem : Jūrmala / Nike / Sportland /  Mangaļi / Medsport / Jūrmalas Vārds /  Fututre Football Latvia

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.