Šodien "SynotTip" futbola Virslīgas 9. kārtas spēlē Jūrmalas "Spartaks" savā laukumā ar 1:0 pārspēja "Mettu"/LU.


22 May

Līdz pirmajai reālajai vārtu gūšanas iespējai bija jāgaida visai pacietīgi, jo sākumā bumba daudz uzturējās laukuma vidusdaļā - "Metta" nopelnīja divus stūra sitienus, kamēr jūrmalnieki pamazām sāka ņemt virsroku bumbas kontrolē. Taču pirmais moments tikai 25. minūtē - Sergeja Pušņakova centrējums no kreisā flanga un pāri vārtiem ar galvu sita Edgars Gauračs.

Tomēr kopumā "Metta", kas līdz šai kārtai vienīgā mājās bija spēlējusi biežāk nekā viesos (5-3), šī izbraukuma mača pirmajā puslaikā pret turnīra līderi izskatījās cienījami un 34. minūtē izdevās izveidot bīstamu uzbrukumu - Vladislavs Fjodorovs bija iecerējis pamest bumbu garām soda laukumu pametušajam Jevgeņijam Nerugalam, taču trāpīja viņam virsū. Mettieši signalizēja, ka Nerugals spēlējis ar roku, bet Jevgeņija Vasjukova svilpe klusēja. Pēc tam rezultāts bija jāatklāj "Spartakam" - Artems Habeloks teicami izlīda no trīs pretinieku ielenkuma, tikpat teicami veica tālo piespēli, bet Jevgeņijs Kozlovs izgājienā pret Dmitriju Grigorjevu sita pāri gan viņam, gan vārtiem.

Pēc 45 minūtēm 0:0, bet otrā puslaika pirmajā uzbrukumā tuvu golam bija Jevgeņijs Kazačoks, kurš izlavierēja cauri "Mettas" aizsardzībai un spēcīgi sita pa apakšu - nedaudz garām. Spēle kļuva manāmi jautrāka, abas komandas sāka spēlēt atklātāku futbolu. "Metta" vēlreiz norādīja uz pretinieku spēli ar roku, šoreiz pēc Usmana Abasa trāpījuma Mihadjukam, iespējams, pa roku soda laukumā, bet "Spartaks" atbildēja ar pāris potenciāli draudīgiem, taču bloķētiem sitieniem. Savukārt 64. minūtē pēc jūrmalnieku stūra sitiena pie iespējas tika Gauračs, tomēr sita pāri.

Šī bija spēle, kurā labākais uzbrukums tikās ar otru sliktāko aizsardzību (balstoties uz gūto/ielaisto vārtu statistiku), kas vēl ne reizi šosezon nebija nosargājusi savus vārtus sausā, taču, mačam ieejot beigu fāzē, tablo joprojām rādīja 0:0. "Metta"/LU turējās, turklāt sevišķi nepiespiežoties saviem vārtiem, tomēr 76. minūtē "Spartaks" guva tik svarīgos vārtus. Habeloka nopelnīto brīvsitienu labi izmantoja Kazačoks, kaut gan arī Grigorjevs tuvējā apakšējā stūrī sisto bumbu, visticamāk, varēja izvilkt. Kazačokam Virslīgas sezonā trešie vārti un visi pret "Mettu".

"Mettai" bija laiks, lai pagūtu atspēlēties, bet reāli apdraudēt Nerugala vārtus vairs neizdevās - bija tikai viens tālsitiens virsū vārtsargam un saasinājums epizodē, kurā tika fiksēta aizmugure. "Spartaks" uzvarēja ar 1:0, lieliski turpinot pagaidām gandrīz perfekto sezonu Virslīgā - bilance 6-2-1, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pirmajā kārtā. Savukārt "Mettai" pēc vakardienas RFS uzvaras pār pastarīti "Babīti" šodien neizdevās atgriezties TOP6.

"SynotTip" Virslīgas 9. kārtas spēle

"Spartaks" - "Metta"/LU 1:0 (0:0)

Vārti: Kazačoks 76'.

"Spartaks": Nerugals, Šimunovičs, E.Stuglis, Mihadjuks, Pušņakovs, Vardanjans, Habeloks (I.Šlampe 76'), Gauračs (Bāliņš 65'), Kazačoks, V.Kozlovs (Bērenfelds 90'), J.Kozlovs.

"Metta"/LU: Grigorjevs, Seriba, Ašrifī, Ševeļovs, Abass, Emsis, Indrāns, V,Fjodorovs (Mijazaki 79'), I.S.Stuglis (Abdullāhi 70'), Šibass, Kalniņš.

Brīdinājumi: Seriba, Ašrifī, Kalniņš, Indrāns.

Galvenais tiesnesis: Jevgeņijs Vasjukovs.

www.sportacentrs.lv

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.