Četru vārtu un divu noraidījumu mačā "Ventspils" un "Spartaks" spēlē neizšķirti


25 Jun

"Optibet" Latvijas futbola Virslīgas 19. kārtas pirmajā mačā notikumiem pārbagātā mačā "Ventspils" savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Jūrmalas "Spartaku". Jāmin tas, ka katra komanda nopelnīja pa vienam noraidījumam.

Abas komandas savās pēdējās spēlēs bija piedzīvojušas smagas sagrāves - ventspilnieki ar 1:4 un 0:4 kapitulēja attiecīgi RFS un "Liepājas" vienībām, kamēr "Spartaks" piecu uzvaru sēriju noslēdza ar apkaunojošu 1:6 sakāvi "Skonto" stadionā mačā ar "Rigu". Jāatzīmē, ka jūrmalnieku rindām pēdējā laikā pievienojās trīs jauni futbolisti - Verners Zalaks, Klāvs Kramēns un Jānis Krautmanis. Visi trīs šovakar devās viesu sākumsastāvā.

Mača pirmais puslaiks aizritēja aizraujošā, uz uzbrukumu tendētā futbolā - tā ievadā ar vairākiem bīstamiem izrāvieniem un sitieniem izcēlās "Ventspils" futbolists Lukass Vilella un spartakietis Tīns Vukmaničs. Pilnu meistarību nācās demonstrēt jūrmalnieku vārtsargam Vitālijam Meļņičenko. 13. minūtē mājinieku aizsardzība tika noķerta pretuzbrukumā, kad tālo piespēli Čikezijam Miraklam Nvaorisam izdarīja Ņikita Bērenfelds. Pārgalvīgi savus vārtus pameta Ivans Baturins, nigērietim Nvaorisam ventspilnieku vārtsargu apspēlējot un raidot bumbu tukšos "Ventspils" vārtos (1:0).

Tuvākajās minūtēs ventspilnieki teju spēja rezultātu izlīdzināt, taču Ingara Sarmja Stugļa sitienu atvairīja Meļņičenko, kamēr Pāvela Osipova raidījums atdūrās pret vārtu stabu. 29. minūtē "Ventspils" futbolistiem gan izdevās panākt savu - bumba pie soda laukuma robežas nonāca pie Osipova, kurš to raidīja pret abiem vārtu stabiem. Amizantajā situācijā pirmais pie atlēkušās bumbas bija Kaspars Svārups, kurš to arī raidīja pret stabu, beigu beigās ar trešo piegājienu to vārtu tīklā triecot Daniilam Ulimbaševam (1:1). Savukārt jau nākamajā uzbrukumā pēc spēles atsākšanās vienatnē ar Meļņičenko izrāvās Tosins Aijeguns, kurš panāca 2:1 "Ventspils" labā. Pirmais puslaiks noslēdzās ar šādu rezultātu.

Pēc 15 minūšu pārtraukuma "Spartaks" metās atspēlēties un viesiem tas arī izdevās. 51. minūtē Žans Sonijs Alsenā savā soda laukumā notrieca Jāni Krautmani, sekojošo 11 metru soda sitienu realizējot Gabrielam Šarpentjē (2:2). Mača atlikušajā laikā iniciatīvu izteikti pārņēma ventspilnieki. Uz sešām minūtēm gan mājinieki nonāca mazākumā, kad 68. minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja Abduls-Gafars Mamahs. "Spartaka" sastāvā ar ko līdzīgu atbildēja Barijs Ali.


Spēles noslēdzošajās minūtēs "Ventspilij" teju izdevās bumbu iespiest viesu vārtos. Divas vairāk nekā izcilas sitiena iespējas vārtu priekšā neizmantoja laukumā uz maiņu nākušais Žoalisons Santošs Oliveira, kura raidījumus lieliskā stilā atsita Meļņičenko. Tāpat kompensācijas laikā nedaudz garām devītniekam bumbu sita Vilella, "Spartakam" par mata tiesu izvairoties no zaudējuma.


(с) Sportacentrs.com

Komentāri
* E-pasts netiks publicēts mājas lapā.